www.twitter.com/gitaristancom
  Aktif Konular & ACTIVE TOPICSAktif Konular & ACTIVE TOPICS  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi & MEMBERLIST  Takvim & CALENDARTakvim & CALENDAR  Forumu AraArama & SEARCH  Yardım & HELPYardım & HELP  Kayıt Ol & REGISTERKayıt Ol & REGISTER  Giriş & LOGINGiriş & LOGIN
 
  a
 
 

 


Gitaristan AKOR&TAB Arşivi
www.gitaristan.com/akorlar

Gitaristan VideoGitar
www.gitaristan.com/video

Türkçe GuitarPro Arşivi
www.gitaristan.com/guitarpro

Online Gitar Okulu
www.gitaristan.com/okul  

 

 

 

 

Forum Kuralları (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Gitaristan.Com - Online Gitar Okulu - Guitar Forum | Forum Kuralları,Duyurular,İstek ve Şikayet | Forum Kuralları
Mesaj icon Konu: Gitaristan Com Forum Kurallarımız Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Yazar Mesaj
admin
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2003
Konum: Eskişehir
Gönderilenler: 1617

Alıntı admin Cevaplabullet Konu: Gitaristan Com Forum Kurallarımız
    Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2008 Saat 15:28
Gitaristan Com Forum Kurallarımız

 

1- Buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

 
2- Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici,  ya da kanunlarla çelişecek içerikler göndermeyeceğinizi kabul ediyorsunuz. Bunları dikkate almamanız durumunda siteden uzaklaştırılırsınız.

3- Sitede sadece mesajınızın çıkması için anlamsız, konuyla alakasız veya bir mesajın ardından onu onaylama gibi mesajlar atıldığı taktirde forum yöneticileri veya moderatörlerden uyarı mesajı alacaksınız. Ve bu tür mesajları göndermeye devam etmeniz halinde üyeliğinize son verilecektir.

4-Forumda tartışılan konular sırasında konuyu yazan kişiye değil konuya eleştiri ve yorumlarımızı yapalım.Forumumuz elbette ki görüşlerinize ve her konu hakkındaki eleştirilerinize açıktır fakat   kişiselleştirme ve hakaret  içerikli mesajlarınızda bizlerden uyarı alacaksınız ve tekrarı durumunda sitemizden uzaklaştırılacaksınız.
 
5- "YARDIM EDİN" , "BURAYA BAKIN" ‘’SELAM’’ gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinir , her üyemiz bu gibi başlıklar açarsa kimse aradığı bilgiyi bulamaz. Konu başlığı içeriği yansıtmalıdır.
 
6- Sitedeki yıldızlar :Sitede çok mesaj yazan değil , gitar ve müzik konusunda doğru bilgiye sahip  ve bu bilgiyi karşısındakinin anlayacağı şekilde anlatabilen üyelerimize verilir. Siteye kayıt tarihleri de bu konuda önemle dikkate alınır. 
 
 
7-Sitemizde güzel dilimizin kurallarına aşırı derecede önem vermekteyiz. ‘’chok güsel’’ ‘’ben we o’’ ‘’bu şarkıyı sefiorum yaws’’ gibi özenti ve ciddiyetsiz cümlelerden kaçınalım kaçınmayanları uyaralım.Sitemizde Türkçemiz’i güzel kullandığınız gibi noktalama işaretlerini de doğru kullanmaya özen gösteriniz.Hiçbirimiz sizden Türk Dil Kurumu tadında bir Türkçe beklemiyor fakat aşırı yanlış kullanım da başta biz site yönetimi olarak tüm okurları rahatsız edecektir.

 

8-İmzalarınızda resim kullanmak da kurallarımıza aykırıdır.Bu durum hem siteyi yavaşlatmakta hem de forumdaki paylaşımlarınızı büyük bir keyifle okumayı engellemektedir.

 

 

9-Hakları size ait olmayan veya paylaşım için izin almadığınız program eser veya başka dosyaları kesinlikle sitemizde paylaşmayınız.Sitemizde KORSANCILIK KESİNLİKLE YASAKTIR.

 

10-Diğer sitelerden telif hakları korunma altına alınmış yazıları buraya yapıştırmayınız.Onun yerine site linki veriniz.Bunun dışındaki paylaşımlarınızda ise kaynak göstermeyi unutmayınız.

 

 

11-‘’Kıraç mı Ciguli mi’’  ‘’ hangisi daha popçu ‘’ gibi yaratıcılıktan uzak başlıklar açmamanız hem forum hem de sizin açınızdan faydalı olacaktır.Burası basit tartışmaların değil büyük paylaşımların yer aldığı ve alacağı bir platformdur.Tartışma elbette ki zaman zaman olacaktır fakat sadece foruma yarar getirebileceğine inanılan tartışmalar forumda kalacaktır.

 

 

12-Forumda diğer üyelerle olan kişisel problemlerinizi herkesin görebileceği başlıklara yazarak değil de site yöneticilerine özel mesaj yoluyla iletirseniz onlar gereken adaleti sağlayacaklardır.Yöneticilerimizle veya siteyle ilgili problemleriniz olursa onu da ‘’öneri ve istekleriniz’’ forumuna yazabilir veya özel mesaj yoluyla halletme yolunu seçebilirsiniz.

 

 

13-Özel Mesaj kullanımının gizli nitelikte olması kesinlikle cesaretinizi arttırmasın.Bu bölümün gizli bir bölüm olması özel mesaj yoluyla dilediğiniz gibi küfürler savurabileceğiniz anlamına gelmez.Bu tip mesajlar alan kullanıcılar aynı seviyesizlikle cevap vermek yerine yöneticilere şikayetlerini bildirirlerse karlı çıkmış olurlar.

 

 

14-Herhangi bir sanatçı,şarkı vb konu hakkında başlık açıp konuyla ilgili hiçbir bilgi verici mesaj yazmadan ‘’haydi dinleyenleri görelim’’ ‘’evet ne düşünüyorsunuz’’ gibi girişler yapmamaya özen gösteriniz.Başlıkla paralel kendi görüşlerinizi yazarak veya bir takım bilgiler vererek yapacağınız girişler siz sevgili gitaristanlılardan beklediğimiz davranışlardır.

 

 

15-Burada yazdığımız kurallar sizlere sıkıcı ve gereksiz gelebilir.Fakat çevremizde hangi ortamda bulunursak bulunalım karşımıza oraya ait kurallar çıkacaktır. Her ne kadar fark etmesek de aslında hayatımızın ta kendisi bir kurallar zinciridir.Bizim de bu kuralları yazarkenki amacımız  forumda otorite olmaktan ziyade gitaristanımızı daha güzel vakit geçirilebilir bir hale sokmaktır.

 

 

16-Forum kuralları üyelerimize haber verilmeksizin güncellenebilir.Mevcut kurallarımız 24-08-2008 tarihinden itibaren geçerlidir.Bu tarihten sonra açılacak her başlık ve yazılacak her mesaj son forum kurallarına tabidir.Söz konusu tarihten önce yazılmış herhangi bir mesajı veya konu başlığını kurallara uymuyor diye emsal göstermeyiniz.Yöneticilerimiz eski mesajlar ve konular üzerinde de yoğun bir revizyon çalışması içerisine girmişlerdir.

 

 

17-An itibariyle sitemizin mevcut yönetici kadrosu

 

M.İlker Özbek

emelkardelen

Bahadır

Ozan Malkoç

Yavuz Tuluay

guitarcagatay

gitaristancı

bL@CkRoCk

cyborg_19

gitarre_spieler

mert92*

nosound

guitarmurat

 

 

 

Söz konusu yönetici kadromuzun forumun tamamında yetkileri mevcuttur.Bu sebeple herhangi dilek,öneri veya şikayetinizde yöneticilerimizden en uygun olanına ulaşmanız daha çabuk sonuç almanız bakımından faydalı olacaktır.

 

 

18- Yukarıdaki maddelerin herhangi birine uymayanlar,bulundukları ihlal derecesine göre uyarı alabilirler ya da söz konusu üyelerin yazdıkları kurallara uymayan mesaj silinebilir veya üyelikleri iptal edilebilir. Her kural ihlalinde uyarı yapılmayabilir,uygulanacak yaptırım ihlalin derecesine göre belirlenecektir.

 

 
19-Ayrıca sitemizde kişisel müzisyen veya grup siteleri haricindeki sitelerin izinsiz reklamı yasaktır..Reklam şartları için site adminiyle özel mesaj yoluyla irtibata geçiniz.
 
 
20-Sitemizde çok fazla karşılaştığımız üzere ''ben gitara yeni başladım bana yardım edin'' şeklinde açılan bir konuyu da kesinlikle hoş görmemekteyiz.Gitaristan,onbinlerce üyeye sahip bir portaldır ve siz de takdir edersiniz ki her yeni üyenin böyle konular açması aşırı bir forum kirliliği yaratır.Bunun yerine öncelikle sitemizde bir arama yapın.Bilhassa ''Akademistan'' kısmındaki faydalı bilgiler gitara yeni başlayanlar için yol gösterici nitelikte olacaktır.
 
 
21-Forumun işleyişi ve amacı doğrultusunda dikkat ettiğimiz hususlardan bir diğeri ise gitarla müzikle ilgili sorularınızı özel mesaj yoluyla değil de uygun kategoriyi bulup foruma yazarak yöneltmenizdir.Böylece alacağınız cevap hem size fayda sağlayacak hem de sizden sonra aynı konuyu merak edenlere de bir cevap olacaktır. 
 
 
Üyelerimizin her biri bizim için altın değerindedir ve site yönetimi olarak bir insanı kazanmanın kaybetmekten çok daha zor olduğunun farkındayız.Suistimal edilmedikçe hoşgörü,aramızdaki iletişimin temeli olacaktır.Gitar denince Türkiye’nin ilk akla gelen forumunu hep beraber çok daha ileri taşımak dileğiyle.Müzikle kalın.
 
 
 
dip not:Okumuş olduğunuz kurallar gitaristanımızın ana forum kurallarıdır.Bazı forum kategorilerimizde yöneticiler tarafından ilgili kategoride başlık açmadan önce bakmanız gereken  öneriler bulunabilir.Bunları dikkate almanız rica olunur.

 

 
Gitaristlerin Diyarı GİTARİSTAN © Since 2000
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide